Up to 59% Off Math Classes at Caddell Prep LLC

Unable to add now. Please try again later
Unable to remove now. Please try again later
Limited time remaining!
Up to 59% Off

Customer Reviews

1 Ratings

Good services
Denise · April 23, 2017

What You'll Get


Choose Between Two Options

  • $51 for 1 Month of Math Classes for 1 Person
  • $97.50 for 1 Month of Math Classes for 2 People

The Fine Print


Promotional value expires 120 days after purchase. Amount paid never expires. Reservation required. Registration required. Limit 1 per person, may buy 1 additional as gift. May be repurchased every 180 days. Valid only for option purchased. Merchant is solely responsible to purchasers for the care and quality of the advertised goods and services.

About A Chat with Caddell Prep LLC


What services does your business offer and what makes your business stand out from the competition?
Our classes are up to date with the most recent changes to the high school math curriculum. We simply math by explaining concepts in ways that are easy to understand. Plus, classes are limited to 8 students, so students will be able to ask questions and get help.

Do you provide any materials? What should your students expect to bring?
We provide all handouts in class. Students only need to bring a notebook and calculator to class.

What was the inspiration to start or run this business?
Math always made sense to me and I enjoyed explaining it to friends and family. I saw there was a need for quality and affordable tutoring in a small class setting, so I made the change from engineering to tutoring.

What do you love most about your job?
The best part about the job is hearing a student say, "Wow, now it makes sense."

By purchasing this deal you'll unlock points which can be spent on discounts and rewards. Every 5,000 points can be redeemed for $5 Off your next purchase.